3 najbardziej ekskluzywne restauracje na świecie

3 najbardziej ekskluzywne restauracje na świecie

Pewnie nie raz zdarzyło nam się narzekać na zbyt wysokie ceny w restauracjach. Jednak na świecie istnieją restauracje, w których za posiłek zapłacimy — w przeliczeniu — tysiące złotych.

Dlaczego luksusowe restauracje liczą tyle za swoje dania i co sprawia, że stają się naprawdę luksusowe? Przedstawiamy trzy najdroższe restauracje na świecie.

Poznaj 3 najdroższe restauracja z całego świata

SubliMotion (Ibiza, Hiszpania)

SubliMotion to nazwa restauracji uznawanej za najdroższą na świecie. Możemy ją odwiedzić podczas pobytu na Ibizie. Znajdująca się miasteczku Sant Josep de sa Talaia restauracja prowadzona jest przez szefa kuchni Paco Ronerco, który to został oznaczony dwoma gwiazdkami Michelin.

Restauracja otwarta jest w okresie od 1 czerwca do 30 września. Za 1760 dolarów, możemy zjeść zestaw degustacyjny składający się z 20 dań kuchni molekularnej. Podczas degustacji mamy do czynienia z efektami specjalnymi takimi jak specjalne pokazy świetlne, wirujące talerze czy drinki, które same się mieszają. O wyjątkowości tego wydarzenia świadczy to, że restauracja wydaje posiłki tylko dwa razy w ciągu dnia, a czas degustacji wynosi trzy godziny.

Ultraviolet (Szanghaj, Chiny)

Ultraviolet to restauracja w Chinach, a konkretnie w Szanghaju, posiadająca aż trzy gwiazdki Michelin. W restauracji znajduje się tylko jeden stolik jest w stanie pomieścić dziesięć osób.

Kolacja jest tam serwowana tylko jeden raz podczas wieczoru i składa się z ponad 20 dań. Jadalnia tej restauracji jest praktycznie pusta, aby podczas serwowanych posiłków kucharze mogli grać nie tylko daniami, ale dźwiękiem, światłami oraz zapachami. Cena kolacji wynosi 1422 dolary za osobę, nie wliczając napojów i kosztów obsługi.

Kitcho Arashiyama Honten (Kioto, Japonia)

Kitcho Arashiyama Honten to japońska restauracja znajdująca się w Kioto. Kolację zjemy tu za ok. 910 dolarów. W tej restauracji zjemy dania z wyselekcjonowanych sezonowych produktów. Samo miejsce urządzone jest dość powściągliwe.

Drewniany wystrój oraz tradycyjne niskie japońskie stoły pozwalają całą uwagę skupić na daniach. Ciekawostką jest, że to właśnie Japonia słynie z największej ilości luksusowych restauracji oznaczonych gwizdkami Michelin.

Jeśli zainteresował Cię temat ekskluzywnych restauracji, to w serwisie bogacze.pl znajdziesz wpis o 3 najdroższych zegarkach świata.